Kertitörpe

Bemutatókert a boltban

Na, véget ért a Kertitörpe téli álma, teljes mellszélességgel visszatérek. Amíg nem hallottatok felőlem sem tétlenkedtem. A cég életében is jelentős háttérmunka zajlik, aminek hamarosan látható eredménye is lesz – már alig várom. Illetve december folyamán összeraktam a boltban egy kis beltéri kertecskét, mert az nem járja, hogy csak prédikálok 🙂 A felszerelés egy 80x80x160… Tovább »

A beltéri kertészet alapjai II.

Ahogy az előző bejegyzésben is olvashattátok a beltéri kertészet ugyan nem fekete mágia, de azért pár dologban eltér a hagyományos, kerti gazdálkodástól. A lényeges különbségek számba vétele után egyesével foglalkozom a benti sikerekhez szükséges feltételekkel. Így legutóbb a napfény helyettesítésére, kiegészítésére szolgáló világítástechnikai lehetőségeket, izzókat ismerhettétek meg, most az öntözésről lesz szó. A talaj nagyon… Tovább »

A beltéri kertészet alapjai I.

  Ha valakinek nincsen kertje, vagy a világnak olyan részén él, ahol nem lehetséges a kültéri növénytermesztés, azoknak a beltéri kertészkedés egy ragyogó alternatíva. A saját virágok, zöldségek minden előnyét, örömét megtapasztalhatja a lelkes kertész anélkül, hogy nagy területre lenne szüksége, sőt akár a talajt, mint ültetőközeget is elhagyhatja. Beltéren egészségesebb, nagyobb növények nevelhetők, a… Tovább »

Egy családi biogazdaság

“Annyi család rendel tőlük hetente zöldséget, hogy az újaknak várniuk kell a sorukra.” Tahitótfalun megnéztük, hogy működik a valóságban egy igazi biogazdálkodás: „Azért Háromkaptár, mert három család összefogásával kezdtünk el másfél hektár földön zöldségeket termeszteni. Kezdetben csak saját magunkat akartuk egészséges zöldséggel ellátni, de idővel egyre több feleslegünk lett, amit piacra vittünk” – meséli Daniella,… Tovább »

Hagyományos kontra ökológiai gazdálkodás

Sokan nem tudják, hogy az Európai Unióban, így Magyarországon is a mezőgazdasági termékeken és a belőlük készült élelmiszereken, csak akkor használható az öko/bio/organikus kifejezés, ha azokat az ellenőrzött ökológiai gazdálkodásban termesztették, állították elő. De mit tud nyújtani az ökológiai gazdálkodás? Világszerte vitatott kérdés, hogy a „hagyományos” termelési módszerek milyen hatással vannak a talaj termelékenységére. Egyre… Tovább »

Őszi talajjavítás

A talajélet megerősítésére és regenerálására Rengeteg kutatási eredmény, tapasztalat és pozitív visszajelzés a bizonyíték arra, hogy az EM-BIO aktivált mikrobiológiai készítménysegítségével újra visszaállítható a talajban a mikrobiológiai egyensúly és az aktív talajélet. Az egészséges talajélet működéséhez hozzátartozik az is, hogy mikro-és makro elemek egyaránt biztosítottak legyenek növényeink számára. Nem szabad elfelejteni, hogy a jó minőségű… Tovább »

Miért is kertészkednénk bent?

Meglepő lehet hallani, hogy külföldön egyre több mezőgazdasággal foglalkozó vállalkozó dönt úgy, hogy elhagyja “hagyományos” , kültéri, földkultúrás termesztést, és a  beltéri növénytermesztést részesíti előnyben. A beltéri kertészet nem csak azok számára nyújt vonzó alternatívát, akik a Föld olyan területein élnek, ahol az éghajlati adottságok nem teszik lehetővé a szabadban kertészkedést, hanem rengeteg előnye van… Tovább »

A paradicsom fertőzései

Mit rontottam el? Mitől száradt le a paradicsom bokor levele? Ezt a kérdést sokan feltették az idei nyár második felétől. A nyarunk eltért a szokásostól, tartósan csapadékos volt, ez volt az oka a szokásosnál is erősebb gombafertőzés fellépésének. A paradicsom leveleit több gombafaj is fertőzi, azok tünetei is eltérőek és az okozott betegség súlyossága, a… Tovább »

Házi hidró

Manapság egyre nagyobb érdeklődés és fokozódó népszerűség jellemzi a vízkultúrás termesztési rendszereket. Biztos mindenki hallotta már itt-ott a hidropónia és aquapónia kifejezéseket. Ezen rendszerek lényege, hogy a növények nem a talajban nőnek, hanem vízben. Ennél azért picit összetettebb, de ha egy mondatban kellene összefoglalni, akkor így jellemezhető. Az ilyen kertészeti rendszerekhez kapcsolódó felszerelések még egyenlőre… Tovább »

Locsoljunk! De hogyan?

Az öntözésnek nagyon fontos szerepe van a kiskerti zöldségtermesztésben, hiszen nyaraink egyre kiszámíthatatlanabbak és igen forróak. Azt mindenki tudja, hogy szükség szerint kell adagolnunk a növény számára nélkülözhetetlen vizet. De mit jelent ez a ködös szó és hogyan kell szakszerűen vízhez juttatni növényeinket? A zöldségféléknek a növény felépítésének a 90 %-át, a gyümölcsfáknál pedig a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!