Kertitörpe

A beltéri kertészet alapjai II.

Ahogy az előző bejegyzésben is olvashattátok a beltéri kertészet ugyan nem fekete mágia, de azért pár dologban eltér a hagyományos, kerti gazdálkodástól. A lényeges különbségek számba vétele után egyesével foglalkozom a benti sikerekhez szükséges feltételekkel. Így legutóbb a napfény helyettesítésére, kiegészítésére szolgáló világítástechnikai lehetőségeket, izzókat ismerhettétek meg, most az öntözésről lesz szó. A talaj nagyon… Tovább »

A szobanövények öntözése

Figyeljünk oda a szobanövények öntözésére. Az átlagos vízigényű növényeknél legjobb, ha a cserép földjét figyeljük. Amikor a föld már porhanyósodni kezd, alaposan öntözzük meg. A jól begyökeresedett, nagy levelű vagy dús lombú növények gyorsabban száradnak ki, mint a gyenge gyökérzetű, kis lombú növények. Ha valami rendellenességet tapasztalunk szobanövényeink fejlődésében, első gondolatunk, hogy talán nem adtunk… Tovább »

Orchideák gondozása ősszel és télen

  Október–novemberben észrevehetően rövidülnek a nappalok és csökken a napsütéses órák száma. A nyarat jó esetben a kertben, szabad levegőn töltő orchideák ilyenkor már fedett helyre kerülnek, legtöbbször egy fűtött szobába, ez azonban az orchideák számára csak akkor elfogadható, ha valamennyire megpróbáljuk utánozni az eredeti élőhelyük természeti körülményeit. A víz adagolása: Az egyik legfontosabb feltétel… Tovább »

Locsoljunk! De hogyan?

Az öntözésnek nagyon fontos szerepe van a kiskerti zöldségtermesztésben, hiszen nyaraink egyre kiszámíthatatlanabbak és igen forróak. Azt mindenki tudja, hogy szükség szerint kell adagolnunk a növény számára nélkülözhetetlen vizet. De mit jelent ez a ködös szó és hogyan kell szakszerűen vízhez juttatni növényeinket? A zöldségféléknek a növény felépítésének a 90 %-át, a gyümölcsfáknál pedig a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!