Kertitörpe

Saját zöldség télen?

Beltéri növénytermesztés. Itthon ha megkérdezem, hogy pontosan mit is takar ez a fogalom, akkor többségében maximum az üvegházakra asszociálnak, vagy hogyan teleltessük át a muskátlit, hogyan virágoztassunk kaktuszt az ablakban mélységű válaszokat adnak. Pedig a beltéri kertészkedés nem merül ki ennyiben, szinte bármilyen növény tartható napfény és kert nélkül is, ha a szükséges feltételeket megteremtjük… Tovább »

A paradicsom fertőzései

Mit rontottam el? Mitől száradt le a paradicsom bokor levele? Ezt a kérdést sokan feltették az idei nyár második felétől. A nyarunk eltért a szokásostól, tartósan csapadékos volt, ez volt az oka a szokásosnál is erősebb gombafertőzés fellépésének. A paradicsom leveleit több gombafaj is fertőzi, azok tünetei is eltérőek és az okozott betegség súlyossága, a… Tovább »

Őszi virágok

A nyárnak vége van, de szeptember végén még nyílnak a völgyben a kerti virágok, mint például a kokárdavirág, amely szorgalmasan nyitja virágait a fagyokig:     Nagyon mutatósak a pampafű hatalmas bugái. Ezeket a fagyok előtt le kell vágni és a fagyérzékeny tövet lombbal, tőzeggel, évelő növények levágott szárával be kell takarni.     Nagyon… Tovább »

A kerti törpe története és 12+1 arca

Ma a családfámat vesszük egy kicsit górcső alá, illetve pár  kép segítségével jobban megismerhetitek, hogy milyen is egy izzig-vérig Kertitörpe.   Szóval, a kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.  Egész pontosan a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!