Kertitörpe

Kokedama lépésről lépésre

Ha valakit nem üldözött el a bejegyzés címe és mégis rákattintott, annak most leírom magyarul is: készítsünk élő mohával borított földlabdába ültetett növényt…és lógassuk fel, de asztalra is tehetjük:P Ezt persze lehet fokozni (speciális földkeverékekkel, víztartó közegekkel), de a koncepció nem több a fentebb leírtnál. A mohával borított földlabda élő virágcserépként funkcionál, és a növények… Tovább »

Föld helyett kókuszrost?

A virágföldek alapanyaga eddig a tőzeg volt, és jelentős részüknél még most is ez a jellemző. A tőzegnek, bár tápanyagtartalma elhanyagolható, vízgazdálkodása kiváló, ezért használják virágföld alapanyagnak. A tőzeg – számos előnyös tulajdonsága mellett – hátránya, hogy hosszú idő alatt alakul ki, tehát bányászatával a tartalékaink végesek. Bár tőzegbánya hazánkban több helyen és Európában mindenfelé… Tovább »

Házi hidró

Manapság egyre nagyobb érdeklődés és fokozódó népszerűség jellemzi a vízkultúrás termesztési rendszereket. Biztos mindenki hallotta már itt-ott a hidropónia és aquapónia kifejezéseket. Ezen rendszerek lényege, hogy a növények nem a talajban nőnek, hanem vízben. Ennél azért picit összetettebb, de ha egy mondatban kellene összefoglalni, akkor így jellemezhető. Az ilyen kertészeti rendszerekhez kapcsolódó felszerelések még egyenlőre… Tovább »

Rendhagyó virágok I.

Az alábbi képek mellé direkt nem írok semmit, hogy mindenki szabadon használhassa a fantáziáját. Mit láttok? 🙂   Dracula Simia   Phalaenopsis   Impatiens Bequaertii   Impatiens Psittacina   Caleana major   Calceolaria Uniflora   Habenaria Radiata   Orchis Italica... Tovább »

Locsoljunk! De hogyan?

Az öntözésnek nagyon fontos szerepe van a kiskerti zöldségtermesztésben, hiszen nyaraink egyre kiszámíthatatlanabbak és igen forróak. Azt mindenki tudja, hogy szükség szerint kell adagolnunk a növény számára nélkülözhetetlen vizet. De mit jelent ez a ködös szó és hogyan kell szakszerűen vízhez juttatni növényeinket? A zöldségféléknek a növény felépítésének a 90 %-át, a gyümölcsfáknál pedig a… Tovább »

Virágözön denevértrágyával

Nyár közepére a virágoskertek már ezer színben pompáznak. Azonban a tavasszal alkalmazott trágyázás hatása szépen lassan kopni kezd. Először a nitrogént és a foszfort veszik fel nagy mértékben növényeink a növekedéshez, gyökérképződéshez. A virágzás kezdetekor a kálium felvétele kerül túlsúlyba. A nyár közepére elérkezett az idő, hogy a növényeink tápanyag utánpótlásával foglalkozzunk, egész nyáron gyönyörködni… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!